Soğan kürü nasıl yapılır regl ağrısını derhal kesiyor

Soğan kürü nasıl yapılır regl ağrısını derhal kesiyor

Soğan kürü nasıl yapılır? Soğan kürü için malzemeler nelerdir? Regl sancı nasıl geçer? Soğan kürü ile regl ağrısına son verebilirsiniz. Soğan kürü için sadece 2 malzemeye ihtiyacınız var. Ama tadını sevmeyip içemeyecekleriniz için birkaç ayrı önerimiz olacak. Kürü planlamak için kırmızı, beyaz veya kahverengi kabuklu dilediğiniz çeşitlilik birkaç soğana ihtiyacınız olacak. Bu soğanları kabuklu bir şekilde kullanmanız gerekiyor. bu nedenle öncesinde sirkeli suda bekleterek peşinde da yıkayarak mutlaka temizleyin. Dilerseniz kabuksuz da kullanabilirsiniz.

SOĞAN KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Bir tencerenin içerisine 1 soğan için 1 su bardağı değin temiz içme suyu aktarın. Kaynatmaya başlayın. Suyu kaynayınca içerisine dörde böldüğünüz soğanları ek edin ve soğanlar yumuşayana kadar pişirin. Peşinde ocaktan alıp ılımaya bırakın. Sonrasında süzdürerek tüketin. Hazırladığınız bu soğan kürünü ılık bir şekilde mümkünse sabahları aç karnına bir kadeh değin için. Akşamları da uyumadan önce 1 kadeh değin tüketin. Bu şekilde sabahleyin akşam, günde toplam 2 bardak içmek üzere 15 gün her tarafında kürü uygulayın. Şikayetlerinizin azaldığını gözlemleyecek ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. İçemeyenler üretim aşamasında içerisine karanfil de ilave edebilir, ardından süzdürerek tüketebilir. Beklediğiniz sonuçları alabilmeniz için ahenkli kullanmanız ise koşul. Eğer uyumlu kullandığınız bir ilacınız, ayrı bir hastalığınız veya alerjiniz varsa kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneririz.

SOĞAN KÜRÜ FAYDALARI

-Balgam söktürücü özelliğe sahiptir. Özellikle boğaz ağrısı, grip gibi şikayet ve hastalıklarda manâlı rol oynar.
-Vücudun toksinlerden arınarak daha dinç olmasına yardımcı olur, vücudu yeniler.
-Bilhassa gebe kalmayı düşünen kadınların gebe kalmasını kolaylaştırma özelliği vardır.
-Erken menapozu engelleme asistan olur.
-Cildi yeniler ve güzelleştirir. Bilhassa akne ve sivilcelerin görünümünü azaltarak tedaviye yardım olur.
-Stresi azaltıp sakinleşmeye de yardımcı olur.
-Düzenli kullanımda adet düzensizlikleri şikayetlerini azaltır. Adetlerin daha ahenkli olmasına yardımcı olur.
-Polikistik over sendromunun tedavisine destek olur.
-Vücuttaki yağlanmaları azaltır, bu sayede kilo vermeye de tezgâhtar olur.
-Vitaminlerce zengin olması nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara daha eksik yakalanmanıza ve daha basit atlatmanıza asistan olur.
Şifası bol olsun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?