Sırt ağrısı nasıl geçer papatya çayı için!

Sırt ağrısı nasıl geçer papatya çayı için!

 Sırt ağrısı nasıl geçer? Durağan bir yaşam sürmenin bir sonucu olan veya masa başı çalışmaktan kaynaklanan sırt ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, evde uygulayacağınız birkaç basit yöntemle bu ağrılarınızdan kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. Sırt ağrılarınız eğer kronik bir ağrı değilse, size vereceğimiz yöntemlerle kısa süre içerisinde bu ağrılardan kurtulacaksınız!

DURAĞANLIK SIRT AĞRISINA NIÇIN OLUYOR 

Hareketsizlik ve masa başı çalışmak genel olarak sırt ağrılarının nedeni arasında yer almaktadır. Bu ağrılar genellikle, hafif ağrılar biçiminde olabilir. bunun yanı sıra  yanma, duyu yitimi, boyun tutulması, bel ve kalçalara değin yayınlan ağrı biçiminde görülebilir.

SIRT AĞRILARININ BIRÇOK NEDENİ BULUNMAKTADIR

Sırt ağrılarının nedeni farklı alanlara yönlendirilmiş faktörlere dayanmaktadır. Bunlar; Hareketsizlik ve masa başında egzersiz, ani hareket etme, soğuk algınlığı ve kas spazmı geçirme, ağır tartı uyandırmak, duygusal gerginlik,pozitif kilolar, hatalı pozisyonda oturma,soğuğa maruz kalma, yürek hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, kemik erimesi, böbrek enfeksiyon, sırt bölgesindeki fıtıklar, hamilelik, ağır sırt çantaları taşımak gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır.

KRONİKSE MUTLAKA DOKTORA BAŞVURUN!

Kronik bir sırt ağrınız varsa, yani sırtınız hiç geçmeden sürekli ağrıyorsa mutlaka bir doktora başvurmanızı öneriyoruz. başkaca fazla şiddetli olmayan sırt ağrılarınızı evde uygulayacağınız birkaç basit yöntemle çare edebilirsiniz. İşte evde uygulayacağınız doğal tedavi yöntemleri!,

SARIMSAK YİYİN

Sarımsak sizi sırt ağrılarınızdan kısa süre içerisinde kurtaracaktır.Her sabah aç karnına 2-3 diş sarımsak yiyerek veya ufak hap biçiminde doğrayarak çiğnemeden su ile de yutabilirsiniz.

PAPATYA ÇAYI TÜKETİN

Yine sizi sırt ağrılarınızdan kurtaracak bir diğer bitki ise papatya çayıdır. Günde 1 bardak papatya çayı içerek vücudunuzdaki genel sızı, bitkinlik ve bitkinlik hissini atabilirsiniz.

MAGNEZYUM SÜLFAT

Epsom tuzu olarak aşina bu tuzun belli başlı adı magnezyum sülfattır. Epsom tozunun çok geniş dilekçe alanları bulunmaktadır. Fakat çoğunlukla sırt ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tuz doğruca strese bağlı bir sırt ağrısı yaşıyorsanız ondan da kurtulacaksınız. Duş aldıktan sonradan, bir kovaya banyo sıcaklığında su doldurun ve içine 2 su bardağı epsom tuzu ekleyin ve karıştırarak erimesini sağlayın. Bu suyu ensenizden altında yavaş yavaş akıtın. Bunu haftada 2 kez tekrarlayın. Diğer usul ise; 2 litre sıcak suyun içine 1 yemek kaşığı epsom tuzu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımın içine temiz bir havlu koyun ve sıkarak ağrıyan sırtınıza yerleştirin. Soğudukça bu işlemi tekrarlayın.

ZERDEÇAL

Zerdeçal hindistan mutfağının vazgeçilmez lezzetleri aralarında yer almaktadır. Bu bitki vücuttaki iltihaplanma ve ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. İçerisinde mevcut olarak bulunan curcumin, cerahat önleyici bir doğal antioksidandır. 2 yemek yemek kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek yemek kaşığı doğal süzme bal ile 2 yemek yemek kaşığı ısınmış sütü karıştırıp bir macun ülkü getirin. Bu macunu sırt ağrılarınıza 8-10 dakikalık masaj uygulayın.

SOĞUK KOMPRES UYGULAYIN

Buzluktan çıkaracağınız buz küplerini, pak bir beze sararak sırt ağrılarınıza kurtulabilirsiniz. Burada uyarı etmeniz gereken 10-15 dakikadan artı tutmamak ve ara vererek işlemi gerçekleştirmeniz gerekir.

ÇOKÇA SIVI ALIN 

Tatmin Edici değin tüketmediğiniz sıvılar vücudun değişik yerlerinde ağrılara sebebiyet verebilir. Bunun için en az 8-10 barda su tüketmenizi nasihat ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?