Sandal ağacı faydaları nelerdir hafızayı güçlendirmeye birebir!

Sandal ağacı faydaları nelerdir hafızayı güçlendirmeye birebir!

Filika ağacı yağının faydaları nelerdir? Sandal ağacı yağı hafızayı güçlendirir mi? Sandal ağacı yağı vücudu nasıl etkiler? Özellikle us sorunlarından çoğunlukla davacı olanlar için alternatif bitkisel çözüm olan filika yağı düşünce problemlerinin önlemek için oldukça etkin bir yağdır. Yalnızca akıl ile kalmayığ değişik sorunlarıda destekleyen sandal yağı ağacının faydaları saymakla bitmiyor. İşte birbirinden etkin faydaları…

ZİHNİNİZİ BOŞALTMAYA YARDIMCI!

Günlük yaşamda insan zihni dağıtılmış etkenlerden dolayı bezginlik düşmekte ve bulanıklık yaşamaktadır. Bunun giderilmesi ve dinginliğin sağlanması için nebati olarak kullanılan özlerin başında filika ağacı yağı gelmektedir. Bu yağ kendine özgü kokusu ile zihinde rahatlama sağlamaktadır. Bu amaçla koku veya tütsü biçiminde kullanılmaktadır.

Zihinsel rahatlama özelliği nedeniyle filika ağacı yağ meditasyon yapılırken önerilmektedir. Bu yağa karşın olarak 2006 yılında yapılan çalışmaya tarafından filika ağacı yağı beyinde bulunan bir takım noktaları harekete geçirmekte, kullanan kişilerin us berraklığı neticesinde daha bilinçli davrandıkları gözlemlenmektedir. Bu yağ zihinde berraklık sağlamaktadır. Bundan nedeniyle uyarı ve ölçülü olma isteyen bir iş yapılacağı vakit sandal ağacı yağı kullanılması nasihat edilmektedir.

AĞIRBAŞLI KALMAK İÇİN…

Yoğun meslek temposundan veya buna aynı nedenlerden dolayı yorulan ve ölçülü olma arayan kişiler için sandal ağacı yağı özgün bir nimettir. Yapılan araştırmalara göre sandal ağacı yağı koklayan kişilerde rahatlama yaşandığı ortaya çıkarılmıştır. Bunun yanı sıra cilt bu yağ ile ovulduğu takdirde de rahatlama yaşanmaktadır. Lavanta gibi uyuşukluğa yol açmayan filika ağacı yağı rahatlama ve sakinlik isteyenler için oldukça idealdir. Kullanıldığı zaman baştan başa bu yağ sakin kalınmasına yardımcı olmaktadır. Ama kullanımda aşırıya kaçılmaması öğüt edilmektedir.

HAFİZA GÜÇLENDİRMEYE BİREBİR!

Öyle fazla insan daha kuvvetli hafızaya sahip edinmek istemekte ve bunun için dağıtılmış yöntemler denemektedir. Bunlar içerisinde en etkin usul genelde bitkisel içerikli olanlar olmaktadır. Özellikle sandal ağacı yağının hafıza arttırıcı etkisinin bulunduğu belirtilmektedir.

Filika ağacı yağı faydaları incelendiğinde bu faydalardan birinin beyni kuvvetlendirme etkisi olduğu görülmektedir. Özellikle yoğun tempo ile gerginlik aşağıda çalışan kişiler unutkanlık sorunu ile çoğunlukla karşılaşmaktadır. Bunun önüne geçmek, daha basit yâd etmek için filika ağacı yağı kullanımı öğüt edilmektedir. Böylelikle fikir gelişimi ve hafızanın artması desteklenmiş olmaktadır.

VÜCUTTA SARKMA SORUNLARININ ÖNLEMEK İÇİN…

Jurnal hayat da pek çok insan kilo alıp verme ya da farklı alanlara yönlendirilmiş nedenlerden nedeniyle sarkan derisinin yeniden sıkı ışık halkası gelmesini istemekte ve bunun için dağıtılmış yollar denemektedir. Bu konuda ortaya çıkarılan nebati yöntemler incelendiğinde en etkili bitkisel ürünlerden biri sandal ağacı yağıdır. Bu yağ belirli bir ölçüye dek sıkılaştırma etkisine sahiptir. Cilt yumuşak bir dokuya sahip olduğundan dolayı buralarda hareketlenme meydana getirmekte ve ufak çaplı kasılmalara yol açmaktadır. Bu amaçla pek çok tıraş ve cilt bakım ürününün içerisinde cildin sıkılaşmasını ve yatışmasını temin etmek nedeniyle filika ağacı yağı kullanılmaktadır. bununla beraber çoğu deri arıtma ürününün içerisinde de bu yağın kullanıldığı görülmektedir. Bu amaçla ilk bileşen olarak kullanılan yağ cilt için son derece yardımcı ve faydalı etkilere sahiptir.

BOĞAZ TIKANIKLIKLARINA BİREBİR!

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte öyle fazla insan öksürük ve balgam şikâyeti ile aleyhinde karşıya kalmakta ve buna çözüm olarak bitkisel yolları seçim etmektedir. Bu nesil şikâyetlerin nedeni çoğunlukla üstteki solunum yolunda bulunan bakteri ve virüsler ile alakalı olmaktadır. Bunlarla mücadele edebilmek için ise filika ağacı yağı son derece faydalıdır. İstenilen etkinin elde edilebilmesi için temiz bir havluya birkaç damla sandal ağacı yağı damlatılarak bununla solunum yapılmalıdır. Bu sayede öksürüğün şiddeti azalmakta ve kısa zaman içerisinde etkisini yitirdiği görülmektedir. Benzer etki balgam üzerinde de geçerli olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?