Regl ağrıları nasıl geçer dağ çayı ile bir daha analjezik kullanmayacaksınız

Regl ağrıları nasıl geçer dağ çayı ile bir daha analjezik kullanmayacaksınız

Regl ağrısı nasıl geçer? Regl ağrısına ne iyi kazanç? Regl ağrısı için nebati çözümler neler? Regl ağrısı, mide ağrısı gibi analjezik olmadan geçmeyen ağrılarınızı geçirecek. Bu yüzden kimyasal olan sancı kesicileri rafa kaldırmanın zamanı geldi. Dağ çayı ile ağrılarınızdan kurtulacaksınız. Dağ çayının faydaları nelerdir? İşte dağ çayının hazırlanışı…

DAĞ ÇAYI NASIL TÜKETİLİR?

Dağ çayı bitkisi en çok çayı demlenerek tüketiliyor. Aktarlardan veya online alışveriş sitelerinden tedarik edilen kurutulmuş haldeki dağ çayını demlendirmek için iki farklı usul bulunuyor. başlangıçta, kaynatıp bir kenara alınan sıcak suyun içine dağ çayı ek ediliyor ve 5-10 dakika arası demlendikten sonradan süzülüp bal ve limon ek edilebilir.

KAYNATMA YÖNTEMİ

İkinci usul ise şimdilerde fazla öğüt edilmeyen oysa dağ çayı bitkisi gibi sert yapılı tümör için kullanılan aracısız olarak kaynatma yöntemi. Bir su bardağı oda sıcaklığında suyu ve bir avuç dağ bitkisini küçük bir demliğe veya tencerede 5 dakika kaynatıldıktan sonra birincil yöntemde olduğu gibi süzüldükten sonra sade bir şekilde veya bal ve limon ile tüketilebiliyor.

SAÇINIZ İÇİN DE KULLANABİLİRSİNİZ

Dağ çayı bitkisi saç sağlığı için de oldukça yardımcı. Yağ biçiminde de satılan dağ çayı yağını aynı oranda badem yağı ya da zeytinyağı gibi yardımcı yağlarla karıştırarak saç diplerinizden uçlarınıza sürebilir. Yaklaşık 2-3 saat bu şekilde beklettikten sonra yıkayıp durulayabilirsiniz. Böylece daha dinç, gür ve uzun saçlara sahip olabilir, saç köklerinizi de saç tellerinizi de güçlendirebilirsiniz.

DAĞ ÇAYI FAYDALARI

-Güçlü antioksidan özellikleri bulunan dağ çayı, vücudu serbest radikallerden koruyor, bu sayede bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
-Grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıkları önlüyor, var olan hastalıkların daha seri bir şekilde iyileşmesine takviye oluyor.
-Balgam söktürücü bir tesir oluşturuyor.
-Antioksidan özelliği baştan sona kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini en aza indiriyor.
-Kan sulandırıcı bir etkisi olduğu da biliniyor.
-Vücudun öbür yerlerinde oluşan iltihaplanma sorununun şipşak iyileşmesine destek oluyor, bu sorunun tekrarlanmasını da önemli ölçüde önlüyor.
-Hazmı kolaylaştırarak sindirim güçlüğü sebebiyle oluşan mide ağrılarının ve şişkinliklerinin önüne geçiyor.
-Bağırsakların dinç bir şekilde çalışmasına yardım olarak gaz, kabızlık gibi sorunların şipşak geçmesini sağlıyor.
-Tüm bu özellikleri sebebiyle iştah açıcı bir etki oluşturuyor.
-Sinirleri gevşettiği söylenen dağ çayı, bu özelliğiyle gerginlik ve stres kaynaklı uykusuzluk sorunlarıyla baş etmemize de muavin oluyor.
-Regl dönemindeki kadınların bu dönemi çok daha huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlıyor.
-İdrar yolu enfeksiyonu yaşayanların da yardımına koşan dağ çayı, bu sorunun da daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşmasında etkin oluyor.
Son olarak dağ çayı, içindeki buharlaşan yağların etkisiyle içten kullanıldığında saç köklerini besleyerek saç tellerinin daha kuvvetli olmasına yardımcı oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?