Propolis nedir faydaları nelerdir AIDS’e aleyhinde etkisi ortaya kondu!

Propolis nedir faydaları nelerdir AIDS’e aleyhinde etkisi ortaya kondu!

Propolis nedir faydaları nelerdir? Çalışmalar propolisin fantastik bir faydasını ortaya çıkardı. Propolisin AIDS’e karşısında etkisi ortaya kondu!

ÜMIT VERICI SONUÇLARA ULAŞILDI 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) akademisyenlerince yapılan araştırmada, propolisin AIDS tedavisinde kullanımının ümit verici sonuçlara ulaştığı bildirildi.Proje yürütücüsü Prof. Dr. Ali Osman Beldüz, yaptığı açıklamada, yaptıkları ön denemelerde AIDS hastalığını yapan virüse karşı propolisin faktör olduğunu gördüklerini söyledi.

o-olumcul-hastlaiga-care-oluyor-555-NGWb

Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir? Propolis bal arılarının ürettiği mucizevi bir üründür. Kış aylarının gelmesiyle birlikte, havalarında soğumasıyla gereksinim duyacağımız bir mahsul haline geliyor. Propolisin sağlığa olan faydaları saymakla bitmiyor. Çalışmalar grip ve nezle üstünde etkili olan propolisin olağanüstü bir faydasını ortaya çıkardı. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden bir grup akademisyenin yaptığı araştırmanın ilk sonucuna kadar propolisin AIDS tedavisinde ümit verici sonuçlara ulaştığı bildirildi. İşte propolis hakkında tüm merak edilenler!

1-Zyi6.jpg

VİRÜS VE BAKTERİLERİ DEĞIL EDİYOR 

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok enerjik  antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Propolis kovanda hangi görevi görüyorsa dürüst işlendiği taktirde insan vücudunda da benzer etkileri göstermektedir. Virüs ve bakterileri değil ederek vücudun hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor-pHEJ.jpg

SAĞLIKLI BİR GÖVDE İÇİN BİREBİR

Propolis insan vücudunun en fazla gereklilik duyduğu, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko gibi maddeler yönünden çok zengindir. böylece insan sağlığı açısından koskocoman tartı taşımaktadır.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor-C1CB.jpg

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEKTEDİR 

Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız grip ve nezleyle de savaşmaktatır. Bunun yanı sıra hastalık sürecinde tüketilen propolis, iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor11-HRXM.j

UÇUK TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR 

Ağız kenarları ilk kez edinmek üzere, insan vücudunda çıkan yaraları iyileştirme özelliği de bulunmaktadır. Özellikle uçuk tedavisinde kullanılan bir üründür. Hücreleri yenileme sürecini hızlandıran propolis, yaraların hızlıca kapanmasına yardım etmektedir.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor12-Y8Mw.j

CILT SAĞLIĞI AÇISINDAN YARAR SAĞLAMAKTADIR 

Zinde antioksidan özelliği tamamen cilt sağlığına da çok iyi gelmektedir. Şampuana katılarak harican kullanıldığında, saç derisindeki bir fazla sorunu çare edip, saç derisine sağlık durumu katmaktadır.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor122-Z3YR.

YENİ BİR FAYDASI ORTAYA ÇIKTI 

Propolisin şimdilerde yeni bir faydası ortaya çıktı. Karadeniz Teknik üniversitesi bir grup akademisyenin TÜBİTAK’ın da desteğiyle yürüttüğü ve 3 yılda tamamlanması planlanan araştırmanın ilk sonucu olarak propolisin şahane bir faydasını ortaya çıkardı.

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor22-qALE.j

AIDS’E KARŞI ETKİSİ ORTAYA KONDU 

Doç. Dr. Oktay Yıldız tarafından “6. Milletlerarası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi”nde de sunulan ve şimdilerde hala  devamlı çalışmada, arı ürünleri içerisinde yüksek antioksidan, antimikrobiyal ve antiviral etkisi tanıdık propolisin sulu ekstraktlarının AIDS’e aleyhinde etkisi ortaya kondu.

 

o-olumcul-hastaliga-care-oluyor33-a96K.j
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?