Kadınlarda cinsel isteği arttıran bitkiler nelerdir ?

Kadınlarda cinsel isteği arttıran bitkiler nelerdir ?

Kadınlarda cinsel gönülsüzlük böylece fazla nedenden nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Bunlar jurnal yaşamın kargaşası,meslek stresi, depresyon vb gibi sebeplerle olabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmanın değişik yolları bulunuyor. Bunlardan biri de doğadan yararlanmaktır. Doğada bulunan bir takım şifalı bitkiler kadınlarda afrodizyak etkisi yaratabiliyor. Peki kadınlarda cinsel isteği arttıran tümör nelerdir? İşte kadınlarda cinsel ricası arttıran 7 şifalı bitki! 

SAFRAN

Bu bitkiyi aktarlarda fazla dar bulabilirsiniz. Baharat olarakta kullanılan safran çiçeğinin kurutumuş yapraklarıdır. Safran cinsel isteğinizi arttırmaya yarayan bir bitkidir. Bitki çayınıza, yemeğinize, salatanıza koyabilitsiniz. Research International’da yayınlanan bir makalesinde John P. Melnyk, Massimo F. Marcone, safran bitkisinin en kuvvetli afrodizyaklardan biri olduğunu söylüyor.

MUSKAT

Yine muskat da baharatçılarda kolaylıkla bulabileceğiniz bir bitkidir. Bu bitki bebek cevizi olarakta bilinmektedir. Yemeklere, tatlılara tat katmak için kullanılır, sakinleştirmek ve gazlarını gidermek için bebeklere de verilir. BMC Complemenetary & Alternative Medicine’de yayınlanan bir araştırma, muskat tüketmenin libidoyu artırıcı bir etkisi olacağını ıspatlıyor.

KARANFİL

Çayınıza atın, çiğneyin, toz haline getirin, yağını kullanın. Naıl kullanırsanız kullanın karafilin her türhlüsü seks hayatınızı olumlu yönde etkiliyor.Asya ülkelerinde erkeklerin erken boşalma gibi sorunları durdurmak için tükettiği karanfilin kadınlarda da dinç bir afrodizyak etkisi yaptığı biliniyor.

GÜL

Gülün cinsel isteğinizi arttırmaya yaradığını biliyor muydunuz? Güllü kokular ya da bitki çayı olarak demleyeceğiniz gül yaprakları, libidonuzun artmasına muavin olacak.

TARÇIN

Kan şekerini dengeleyen,kan dolaşımını hızlandıran, vücuttaki mikropları öldüren bu besin bununla beraber, afrodizyak etkiside yapabiliyor. 

YASEMİN 

Yaseminin sersemlemiş ve güçlü kokusunu herkes bilir. Bu muhteşem koku aynı zamanda afrodizyak etkisine sahip bitki örtüsü aralarında yer alıyor. Piyasada hazır bulunan yaseminli yeşil çaylardan tüketebilir ya da yasemin yağını aromaterapi yöntemleriyle (buğu, masaj vs.) en zinde afrodizyaklardan biri olan yaseminden faydalanabilirsiniz.

GİNSENG

Tekrar ülkemizde böylece bulunmayan ama etkisi bütün dünyada bilinen bir bitki Ginseng. Bitkisinin köklerini farklı alanlara yönlendirilmiş şekillerde kullanarak inanılmaz faydalar elde edebileceğiniz gibi, Ginseng kullanarak cinsel isteksizliğinize de son vermeniz olası.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?