Evde cilt serumu nasıl yapılır?

Evde cilt serumu nasıl yapılır?

Evde deri serumu nasıl yapılır? Deri bakım serumu nasıl yapılır? Evde deri gençleştiren serum nasıl yapılır? Biz kadınlar her ne dek bakıma ve makyaja ağırlık versek de zamanın ve yaşanmışlığın verdiği olumsuzluklara karşısında cilt yaşlanmalarını önleyemiyoruz. Deri yaşlanmasına aleyhinde piyasaya ekstra bakım ve önleyici kremlere şöyle bir göz attığımızda bu tarz ürünlerin oldukça fiyatı yüksek olduğunu görebiliyoruz. Bizde elmaelma.com olarak evde kendi cilt bakım serumunuzu yapmanın araştırmasına girdik ve pratik yöntemlerle kendi deri serumunuzu yapmanın sırrını sizlerle paylaşıyoruz…

İhtiyacınız olan malzemeler; 4 Adet E Vitamini kapsülü, 2 yemek kaşığı tatlı badem yağı, 2 yemek yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 yemek yemek kaşığı jojoba yağı, 2 yemek yemek kaşığı avokado yağı ihtiyacınız olan malzemelerdir.

Nasıl hazırlanır? Kapsüller sıkılarak porselen bir kaseye dökülür. Kapsüllerin kesici veya delici bir cihaz ile delinmemesi fazla önemlidir. Herhangi bir metal ile bağlantı etmemesi gerekmektedir. Bu işlemin gerisinde ölçülerini belirttiğim şekilde diğer yağları da E Vitamininin üzerine dökün ve plastik bir kaşık yardımı ile karışmasını sağlayın. Ardındaki hazırlanan karışımı serum kabına alın.

Bundan Böyle konut yapımı cilt gençleştirici serumunuz hazır. Serumu güneş görmeyen ve oda sıcaklığında muhafaza edebilirsiniz. Serum bitinceye kadar kullanılabilir. Serumu nasıl kullanacağınıza gelelim. Damlalıktan yüzünüzün çene, alın ve iki yanak bölgesine birer damla damlatın ve hafif hareketler ile cildinize yedirin. Serum uygulamadan önce cildinizi belli temizleyip kurulayın. Serumu akşamları yatarken ve gündüz uyandıktan sonra kullanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?