Epilasyon sonrası kızarıklık ve sivilcelenmeyi önleyen pudra tarifi

Epilasyon sonrası kızarıklık ve sivilcelenmeyi önleyen pudra tarifi

Epilasyon sonrası cildinizde kızarıklık ve sivilcelenme oluyorsa her evde yer alan 2 kolay malzemeyle kolay lakin etkin bir pudra hazırlayabilirsiniz. Güzellik uzmanı Şems Aslan’ın epilasyon sonrası bakım için önerdiği pudrada ihtiyacınız olan tek araç gereç buğday nişastası ve karbonat. Miktarlar ise yarım çay bardağı. Yarım akarsu bardağı buğday nişastasını yarım dere bardağı karbonatla tamamen karıştırın. Bir vahşi mümkünse bir tuzluğa koyun. Her gün yatmadan önce uygun bir şekilde duş alın ve kuruladığınız cildinize dökün ve durulamadan yatın. Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz gibi epilasyon yaptırdığınız bölgeye de sürebilirsiniz. Düzenli kullanımı sonrası buğday nişastaşı sivilcelenmeyi azaltır, karbonatta dezenfekte etmeyi sağlar.

EPİLASYON VE AĞDA SONRASI NEDEN SİVİLCELENME OLUR

Fox TV’de Çağla Şikel’in sunduğu Çağla’ya Yeni Bir Gün programına katılan Güzellik Uzmanı Şems Aslan, epilasyon ve ağda sonra sivilcelenmenin nedenini kıl kökü intihaplanması olduğunu söyledi. Kıl kökü intihaplanması olanlar için yukarıdaki karışımı öneren Şems Aslan keza şu önerilerde bulundu:

– Devamlı yıkanın ve vücudunuzu pak tutun,

– İyi tonikler kullanın ve vücudunuzu iyi toniklerle temizleyin.

– Kükürtsü, papatyalı yada bıttım gibi iyi sabunlar kullanın.

– Asla sivilceleri tırnağınızla sıkmayın.

TÜY AZALTICI TÜY KÖKLERİNİ KURUTUCU TONİK TARİFİ

Şems Aslan’ın verdiği bir öteki tanım de tüyleri azaltıcı, tüy köklerini kurutucu tonik tarifiydi. Tanımlama için ihtiyacınız olan 1 akarsu bardağı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağ.

Karışımı bir kapta iyice karıştırın. Ardındaki sprey özellikli bir kaba koyup buzdolabında saklayın. Tüy azaltıcı toniğini epilasyondan 10 gün önce temiz cildinize sürmeye başlayın ve her gün uygulayın. Aynı işlemi epilasyondan 10 gün daha sonra da yapabilirsiniz.

EPİLASYON VE AĞDA SONRASI YANMAYI AZALTAN KREM TARİFİ

Epilasyon ve ağda sonrası yanma tüm kadınların korkulu rüyası. Şems Aslan’ın bu sorunları için de bir önerisi vardı. Epilasyondan bir kaç saat sonra yapabileceğiniz yanma ve tahrişi önleyici krem için  4 adet orta irtifa aloe vera yaprağına, 3 yemek yemek kaşığı hindistan cevizi yağına ve 1 yemek kaşığı buğday nişastasına ihtiyacınız var.

Önce aleo veranın iğnelerini ve kalınlaşmış kabukları varsa oralarını temizleyin. Ardından bir blendırdan tamamen jel kıvamına gelinceye değin geçirin. Sonra bir barbar aldığınız aleo veranın içine 3 yemek yemek kaşığı hindistan cevizi yağını ve 1 yemek yemek kaşığı buğday nişastasını ekleyip krem kıvamına gelinceye değin karıştırın. Bir kaba koyup buzdolabında saklayın. Epilasyon ve ağdadan 3-4 saat sonra sürmeye başlayabileceğiniz bu karışımı cildinizdeki tahriş bitine değin uygulayın.

Şems Aslan kimdir tarifleri elmaelma.com'da

ŞEMS ASLAN KİMDİR, ASLEN NERELİ?

Şems Arslan, siyasetçi bir babadan ve üniversite hocası bir anneden Azerbaycan’ın Bakü şehrinde 1970 yılında dünyaya geldi. Arslan; birincil, orta, lise ve arkasında  Azerbaycan’da yer alan Devlet Petrol Akedemisi’ni bitirerek Gidrogeoloji-Petrol ve Kimya Mühendisi olmaya yargı kazanmıştır. Kısa bir zaman sonra benzer üniversite’de hocalık yapmıştır. Bu dönemde International Institute Of Invention And Business, Deri ve Güzellik, ayrıca Epilasyon Uzmanlığı dalında Eğitimlere katılarak başarıyla eğitimini tamamlamıştır.

2007’den itibaren İstanbul’da kendisine ait olan Çekicilik ve Cilt Sağlığı Merkezi’nde faaliyet bildiren Şems Arslan, bununla beraber bilgilerini Milli Kanallarda Kamuoyuyla paylaşmakta olup, iki yıldırda bir gazete’de konusu ile alakalı köşe yazarlığı yapmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?