Daimi Makyajın Avantajları

Daimi Makyajın Avantajları

Daimi makyajın avantajları; yerel anesteziyle de uygulanabilen sızısız bir medikal uygulamadır. Daimi makyaj ya da güzellik uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulamasını sizler için araştırdık.

Daimi makyaj veya alımlılık uzmanlarının değimiyle mikro-pigment uygulaması, mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemencecik altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar bilhassa yüz ve ceset kullanımı için planlanmış olup, katkı maddesi ve koku maddesi içermez.

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi ya da dudaklarda doğal cilt rengine uyumlu makyaj uygulanıyor. Bu sayede cilt deki bir takım ufak kusurlar kapatılabiliyor ya da anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Bu Nedenle kadınlar daha gizli ve genç bir görünüş kazanılabilir.

Tarihçesi:

Uzak Doğu’da başlı başına bir kültür olan bu metodun kökeni fazla uzun yıllara dayanmaktadır.  Geçmişi  500 yılı aşan bu yönteme Kaptan Cook, coğrafi keşiflerinde rastlamış ve 1774 yılında Avrupa’ya taşımıştır. O zamandan bugüne kadar geniş kitleler göre kabul görmüş, araştırılmış ve yeni yöntemler geliştirilerek zenginleştirilmiştir.

Hangi bölgelere uygulanır?

Majör uygulama alanları, kaş, göz, dudaktır. Hem bir takım hastalıklar sonucu kaş, kirpik ve saç kaybı oluşmuş kişilerde bu alanlar doğala benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. Meme ameliyatları sonucu göğüs ucu oluşturulmasında, derideki renk farklılıklarının giderilmesinde, bazı lekelerin derinin alışılagelmiş rengine dönüştürülmesin de,  suni ben ve yarı talepleri karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.

Kaş uygulaması kimlere yapılır?

Kaşları seyrek olanlar, hiç kaşı olmayanlar, kaşlarında bere ve ameliyat sonrasında boşluğu kalanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, kaşları ince ve asimetrik olan kişilerde uygulanır.

Göz uygulaması kimlere yapılır?

Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler, göz çevresini belirginleştirmek isteyenler , yüzüne tarafından ufak gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir açıklama de verilebilir.

Dudak uygulaması kimlere yapılır?

Dudak kenar çizgisinin daimi olarak çizilmesini ve belirginleşmesini isteyenlere, üst ya da daha aşağı dudaklarında asimetri bulunanlara, dudak çevresi süresiz ve dudak renginin bitik olduğu kişilere ,dudakların cazibeli ve astarlı bir görünüme kavuşturulmasını talep edenlere uygulanır.

Daimi makyajın avantajları nelerdir?

Daimi makyaj yöntemiyle bayanların makyaj için harcadıkları vakit kaybı adamakıllı ortadan kalkmış olur. Sporcular, çalışan bayanlar, günün her saati makyajlı ve güzel belirmek isteyenler ve makyaj yapmakla vakit kaybettiğini düşünen tüm kişiler için ideal bir yöntemdir.

Tatbik:

Uzmanlar 11 kaş şekli olduğunu söylüyor. Önce yüze şekline kadar kaş çiziliyor. sonra kirpik ekimi ve eye liner uygulaması yapılıyor. Bu Nedenle gözler kendinden sürmeli gibi görünüyor.
Kalıcı makyajın son adımında dudaklar var. Dudakların keza içi dolduruluyor keza de kontürleniyor. Renk olarak kırmızı ya da pembe gibi naturel renkler seçiliyor. boyalar, tamamen bitki köklerinden oluşuyor. Ürünler hipo-allerjik.

Daimi makyajda 50’ye yakın renk bulunuyor. Kimyasal olmadığı için sıradan dört sene kalıyor. Uygulama gerekirse iki seansta gerçekleşiyor. İkinci seans ilkinden 21 gün daha sonra tekrarlanıyor. Çalışma çoğunlukla bir buçuk saat sürüyor. Renk ve şekil belirlenip sabitleniyor. Hem kişiye alerjik testler yapılıyor. Kullanım sonrası kalıcı makyaj 3-5 yıl dayanıyor.

Saçlar dolgunlaştırılıyor

Saç diplerine yapılan daimi makyaj metodu ise saçında seyreklik olanlara o bölgelerde renk koyulaşma şeklinde uygulanıyor. Uygulama bir buçuk saat sürüyor ve 20-25 gün sonradan düzeltme yapılıyor. Daimi makyajın kalıcılığı uygulanan bölgeye ve renge göre değişiyor koyu renkler daha uzun süre kalabiliyor. Ortalama iki-üç yıl kalıyor. Işlem sırasında su bazlı boyalar kullanılıyor. kişisel iğne uçları kullanılıyor. Saçların fiyatı ihtiyaca tarafından değişiyor.

Kalıcı makyaj büyük rahatlık sağlıyor!

Daimi makyaj aydınlık ve yüzeysel görünen bayağı makyaja oranla daha doğal görünüyor. Bunun yanı sıra makyajı tazeleme, onarım, ekleme gibi dertler ortadan kalktığı için, birey ayrıca zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor. Daimi herkese uygulanabiliyor. Uzmanlar ise daimi makyaj yaptıran alıcı grubuna çalışan kadınların etken olduğunu söylüyor. Seyrek, fazla açık renk veya yarım kaşları olanlar, hassas gözleri yüzünden rimel kullanamayanlar, aralıklı kirpikleri davacı olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar, artrit hastaları, stresli veya ağır işlerde çalışanlar, atletler, sporcular, profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar kalıcı makyaja en çok istek edenler aralarında bulunuyor. Yöntem, yüzde estetik açıdan simetri yaratmak isteyenler ve dağılmayan makyajın avantajını kullanmayı amaçlayan kadınlar için de ideal.

Etiket Makyaj makyaj teknikleri daimi makyaj Kalıcı Makyajın Avantajları Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır Mikro Pigment Mikro Pigment Uygulaması
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?