Basur için doğal tedavi yöntemleri nelerdir yaban mersini iyi geliyor!

Basur için doğal tedavi yöntemleri nelerdir yaban mersini iyi geliyor!

Basur için doğal tedavi yöntemleri nelerdir? Basur ağrısını rahatlatmak için kullanılabilecek, ilaç yerine geçen doğal besinleri sizler için hazırladık!

DOĞAL YUMUŞATICI VE IRIN ÖNLEYİCİDİR 

Konu mayasıl olduğunda, yanma hissini eksilmek için aloe vera uygulanabilir. Bu müthiş bitki, doğal bir yumuşatıcı ve iltihap önleyicidir; bu yüzden tahriş ve iltihaplanma gibi problemleri tamir etmek için idealdir.

hemoroide-iyi-gelen-6-dogal-tedavi-XaZi.

Basur için doğal çare yöntemleri nelerdir? Hemoroid yaşam kalitesini düşüren, epeyce ağrılı geçen bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisinde uygulanabilecek doğal yöntemlerin de bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte mayasıl tedavisinde uygulanabilecek doğal yöntemleri sizler için hazırladık!

basur-Y04C.jpg

KAN DAMARLARINI RAHATLATIYOR 

Muzda çokça potasyum bulunmaktadır. Mayasıl tedavisi için, birazcık sütle pişmiş muzdan oluşan bir püre hazırlayın. Muz yanma hissine iyi gelmektedir. Çünkü muzun içerisinde mevcut olan potasyum kan damarlarını rahatlatmaktadır. Potasyum keza şişen ya da tahriş olan dokular da dahil edinmek üzere, vücudunuzdaki dokuları sıkıştırır ve küçültür.

hemoroid-icin-6-dogal-tedavi-yontem-2smV

KANAMA, YANMA VE KAŞINTIYI ALIYOR

Kişniş tohumları basut tedavisinde kullanılan bir öteki doğal tedavi yöntemlerinden biridir. . Tek yapmanız gereken, azıcık kişniş tohumunu bir gece suda bekletip ertesi gün bu suyu içmektir. Kanama, yanma ve kaşınma gibi en can sıkıcı belirtilerinizi bu içeceği kullanarak kolayca rahatlatabilirsiniz.

hemoroide-iyi-gelen-6-dogal-tedavi-9yUv.

BASURDA MEYDANA GELEN YANMAYI ALIYOR 

İncir yanmaya çok iyi gelmektedir. Bunun için en çok nasihat edilen doğal çare yöntemlerinden biridir. Tek yapmanız gereken bir gece boyunca 4 inciri ıslatmak ve sabahtan tercihen aç karnına  bu suyu içmektir. Yeniden mayasıl tedavisi için kullanmanın bir diğer yolu da yapraklarından çay yapmaktır. Çayı soğuttuktan sonradan basura uygulayın. İki tedaviyi birleştirme daha süratli netice verecektir.

hemoroide-iyi-gelen-6-dogal-tedavi-xBK3.

YABAN MERSİNİ İYİ GELİYOR 

Bir çorba kaşığı yaban mersinini gazlı beze sarın ve ilk elden basura uygulayın. Bu, basurun niçin olduğu can sıkıcı acıyı ve yanmayı hafifletmeye muavin olacaktır.

hemoroide-iyi-gelen-6-dogal-tedavi-gw96.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?