Bacakları jiletle alırken sık sık yapılan hatalar

Bacakları jiletle alırken sık sık yapılan hatalar

Bacaklarda tüylerin uzamasını sevmeyenlerin özellikle jilet yöntemini tercih ediyor. Jilet kullanımı, her ne dek dışarıdan bakıldığında epeyce kolay bir işlem gibi görünse de fiilen özenli bir şekilde yapılmadığında değişik olumsuzluklarla karşılaşılabilir. Jilet kullananların çoğunlukla yaptığı hataları elmaelma.com okurları için bir araya getirdik. İşte herkesin yaptığı o hatalar…

JILET BIÇAĞINI SIK SIK DEĞİŞTİRİN

 Traş bıçağınızı değiştirmenin vaktinin geldiğini size iki şey söyleyecektir: Bir matlaşan jiletler, iki soluklaşan nemlendirici şeritler. Bu ikisini gördüğünüzde jiletinizi mutlaka değiştirmelisiniz. Aksi takdirde hem benzer bölgeye bir kaç kere vuruş yerine getirmek zorunda kaldığınız için o bölgeyi tahriş edersiniz hem de iltihaplanmalara davetiye çıkarırsınız. bu nedenle dermatologlara tarafından bir jileti maksimum 10 kez kullanmalısınız. O da iyi sakladığınız durumlarda.

PÜRÜZSÜZ BACAKLAR İÇİN PEELİNG DURUM!

 Düzenli olarak tıraş bıçağı yapıyorsanız arada ölü deri hücreleri kılların sürükleyici çıkmasına engel olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda jileti bir kaç kez aynı yerden vermek yerine peeling yapmalısınız. Peeling ölü hücrelerin atılmasına ve kılların daha dar çıkmasına muavin olacaktır.

ACELE ETMEYİN!

Jiletin pratik bir yöntem olduğunu söyledik lakin bu seslenmek yok oysa başladığımız yerden ardına kadar tek bir hamlede bitireceğiz. Bunu yaparsanız yaralanmaların önüne geçemez, gözden kaçırdığınız noktaların olmasını da engelleyemezsiniz. bu nedenle kısa kısa hareketlerle parça parça yapın. Çok daha iyi bir netice elde edeceksiniz.

TIRAŞ BIÇAĞI İŞLEMİNİ SONA BIRAKIN!

Jilet yapma işlemini duş rutininin en sonuna teslim etmek en iyisidir. Duşta geçirdiğiniz süre kılların yumuşamasına neden olur ve köklerini açar. Bu da daha iyi traş olmanızı sağlar ve tıraş bıçağı sonrası yanmayı önler. böylece duş bitmeden jilet yapmak en doğru seçimdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?